Behandler innhold .. vennligst vent..

Du er her: Forside > Politikk > Israel VI

tas1
18:41
01.08.2024
#17612

PS: Haniyeh ble drept av en bombe som hadde blitt gjemt to måneder i forveien i leilighetskompleks (hvor Hamas-toppen oppholdt seg) .

I gorwell sine kretser blir dette også omtalt som missil:)))
dr. Stockman
08:47
02.08.2024
#23321

Utløst ved fjernkontroll da man visste at han befant seg der. Kan dermed ikke regnes som et militært angrep på Iran, men kommer i prinsippet på linje med vanlige attentater som giftmord etc. Tilnærmet perfekt utført av Israel.
Gorwell nevnte at jeg ikke kan få både i pose og sekk. Enig i det, min strategi har vært å gå etter "the dragons head" ved hjelp av etterretning, og ikke jevne Gaza med jorda. Israel kan ikke la massakrer passere ubesvart, og dette ville ha vært den riktige måten å gjøre det på og heller ta tiden til hjelp og ikke minst reparere det skandaløse sikkerhetsopplegget Bibi var ansvarlig for og som gjorde det mulig for massakren å finne sted. Etter å ha utbedret sikkerhetsopplegget ville det ikkevært nødvendig å utradere Gaza for å hindre nye palestinske aksjoner av et slikt omfang. Biden burde ha presset Israel til å gjennomføre en slik strategi, som f.eks. foreslått av Ramaswamy.
gorwell
08:57
02.08.2024
#31391

PS: Haniyeh ble drept av en bombe som hadde blitt gjemt to måneder i forveien i leilighetskompleks (hvor Hamas-toppen oppholdt seg) .

Hvor fikk du det fra, tassen?

Utløst ved fjernkontroll da man visste at han befant seg der. Kan dermed ikke regnes som et militært angrep på Iran, men kommer i prinsippet på linje med vanlige attentater som giftmord etc. Tilnærmet perfekt utført av Israel.

Enig. Hvordan visste de hvor han skulle bo, måneder i forveien? Det visste nok neppe Haniyeh selv engang. Hvordan i alle dager fikk til tilgang til en militær-eiet og militær-beskyttet eiendom for å utføre omfattende "renoverings-arbeider" som ville være nødvendige for å utplassere en bombe?

Vissvas.

min strategi har vært å gå etter "the dragons head" ved hjelp av etterretning, og ikke jevne Gaza med jorda.

Hvor mye vilje til forhandlinger ser du fra Israels side når de dreper den øverste politiske ledelsen, dr'en? Null vilje som meg? Så "forhandlinger" er et spill for galleriet? Hvor mye vilje til "forhandlinger" vil du forvente fremover i tid?

Skal vi tippe på at du vil skylde på Hamas at de ikke vil "forhandle" lenger?

/

Og så litt konspirasjons-realisme om det skandaløse sikkerhetsopplegget Bibi var ansvarlig for:

Det er mange rapporter som totalt avviser at israelera ikke kjente til den planlagte Hamas-operasjonen "i god tid" før den ble iverksatt. Den ble tillatt gjennomført slik at Likud-skrullene kunne iverksette utryddelse av palestinera.

Hva de ikke regnet med, var det totale globale raseriet over den israelske "selvforsvars-reaksjonen". Som ikke er ulik nazistenes Endlösung. Eller om du vil, som er en copy, paste av nazi-SS's virksomhet.

gorwell

Endret 09:11 02.08.2024 av gorwell
gorwell
12:12
08.08.2024
#31430

https://www.vg.no/nyheter/utenriks/i/xmrGeB/norske-representanter-mister-diplomatisk-status
Israel har besluttet å trekke tilbake den diplomatiske statusen til norske representanter til de palestinske områdene, melder flere israelske medier.

– De som angriper oss og fører en ensidig politikk mot oss, vil betale en pris, sier Katz.


Big deal på første sak, Israel har ingenting med å gi den norske representanten i Palestine noen politisk status i Palestina. Det ville fordre at Palestina ikke eksisterte, eller i det minste at Norge ikke anerkjente slik eksistens.

For den andre er det bare å observere at dette er en trussel som er ment å påvirke norske politiske valg. Tro hva norsk terror-lovgivning sier om det?

Vil det, som lovverket ikke bare åpner for men sogar foreskriver, utstedes en Red Notice arrest-ordre mot Katz nå?

gorwell
gorwell
17:59
09.08.2024
#31434

https://www.rt.com/news/602354-israel-expels-norwegian-diplomats/
The Israeli government has expelled eight Norwegian diplomats, who served as Oslo’s interface with the Palestinian Authority (PA) in the West Bank, in a move condemned by European officials.

The order to deny diplomatic status to the Norwegians was issued by Israeli Foreign Minister Israel Katz on Thursday.


Krampetrekninger fra apartheid-regimet enten landets navn er Sør-Afrika eller Israel, krampetrekninger er gode nyheter. Nå får vi bare håpe på en tit-for-tat med beskjed at israelske diplomater er uønsket i Riket til den dag Palestina er sin egen sovereign, og Bibi sitter i kasjotten.

https://www.rt.com/news/602328-iran-us-israel-hamas/
Iran could be reconsidering its plans to carry out “a multi-pronged attack” on Israel in response to the killing of Hamas political chief Ismail Haniyeh, Politico has reported, citing senior US officials.

"Tehran seems to have re-calibrated and the US does not expect an attack on Israel imminently,” the sources said. However, they added that “some kind of Iranian response” to Haniyeh’s assassination should still be expected.


Som beskrevet i en tidligere post (på en annen tråd), USA skal ha lovet mer enn gull og grønne skoger om Iran aksepterte å la være å gå til angrep på Israel som svar på drapet på Haniyeh: Alle sanskjoner ville bli opphevet. Om dette er korrekt eller ei, er noe vi vil se av utviklingen fremover.

Uansett vil det bli nødvendig med en downpayment på et slikt løfte, og det bør skje nokså umiddelbart i tid. Ellers er det nok bare en ny løgn.

Biden skal også ha utbrutt don't BS me i en samtale med Nutty-Yahoo hvor Nutty fremmet påstand om at Hamas nektet å forhandle om israelske gissler, dette like etter at Haniyeh var blitt tatt av dage (Hamas øverste sjefs-forhandler).

Med stort fravær av desporats i kongressen under Bibi's tale til sine AIPAC-horer, er det lett å spekulere i muligheten for at White House snart slår hånden av den morderiske forbryteren.

gorwell

Endret 18:03 09.08.2024 av gorwell
tas1
18:15
09.08.2024
#17630

"Alle sanskjoner ville bli opphevet."

Du må vise til en link på den uttalelsen.
OldNick
11:00
10.08.2024
#32325

Og Israel fortsetter med sine krigsforbrytelser.


Wafa: Minst 100 er drept i angrep mot Gaza-skole

Minst 100 mennesker er ifølge palestinske myndigheter drept i et angrep mot en skole i Gaza by. Israels forsvar sier målet var et Hamas-senter i bygningen.

Andreas Krantz, Hans I.M. Kolseth, NRK.no
10.08.2024
gorwell
02:13
15.08.2024
#31480

Tommeskruene er endelig satt på Nutty-Yahoo?

https://tass.com/world/1829301
A new round of talks on the Gaza truce is expected to be held in Doha on August 15. Israel’s authorities approved sending a delegation to the negotiations. On August 11, Hamas urged the intermediaries to present them with a specific plan for implementing a ceasefire in the Gaza Strip, and then make Israel observe it.

Hvis Israel aksepterer selv "first base" dvs å forhandle, er de blitt presset veldig hardt. Hvilket ifølge Galant (var det ikke?) er ekvivalent med kapitulasjon.

gorwell
gorwell
11:47
29.08.2024
#31564

Referanse til "asiatiske" markedet, vest-asiatiske Israel er på ATH. Vel kan vi se forbi inneværende periode's jitters and woes, men vi kan også se så langt som til at Cannan er en de facto two-state solution, dvs med alvorlig sterkt redusert areal for sionistene-, og tilhørende finansielle tap-, tilbake til opprettelsen av Palestina med Resolusjon 181.

Så hvordan det er mulig?

https://www.investing.com/indices/ta25

/

I andre nyheter skal amerikanske jøder (sammen med innvandrende jøder fra alle relevante verdensdeler), ha gitt opp sine rosenrøde forestillinger om å slippe unna med sionistiske genocidal-øvelser for å stjele annenmanns land, og forlatt sinonist-okkuperte territorier "en masse". Det foreslås (suggest) at det dreier seg om adskillig mer enn en -1- hel million av dem allerede, som har reist hjem til sine respektive opprinnelsesland.

Om de kommer tilbake? Ikke før de palestinske kakkerlakkene er genocidal-utryddet av jøderottene.

gorwell
gorwell
16:09
30.08.2024
#31577

Og dette er ikke engang hensyntatt at disse morderne anser Stor-Israel å gå langt inn i Anatolia.





Bilde av hva Erdogan "frykter":




Rest-Tyrkia pluss rest-Syria, begge øst for Euphrates pluss Kurdistan inkludert nord-Iran blir... Kurdistan. Helt til armenerne vil ha tilbake sitt Stor-Armenia.

Den som måtte tro at WW2 kolonistenes grenser (selv-identifiserende som frigjørere fra "den frie verden"), vil holde i all evighet, kan avslutte vrangforestillinene sine med et amen.

gorwell

Endret 16:18 30.08.2024 av gorwell
gorwell
13:50
09.09.2024
#31650

https://www.nytimes.com/2024/07/16/us/politics/uss-eisenhower-jake-sullivan.html
The End of a Strategic Deployment

The aircraft carrier Dwight D. Eisenhower transited the Red Sea during operations against Houthi targets in February.


Hvem er igjen i Rødehavet/Adenbukta/Arabiahavet for å beskytte fri flyt av varer til Israel? Ingen?

gorwell
gorwell
16:48
15.09.2024
#31705

https://www.presstv.ir/Detail/2024/09/15/733312/Yemeni-armed-forces-hypersonic-ballistic-missile-Yafa-area-Tel-Aviv-
The Yemeni armed forces have struck an Israeli target near Tel Aviv with a new hypersonic ballistic missile after the occupying regime failed to repel the attack and intercept the long-range advanced projectile.

Brigadier General Yahya Saree, the Yemeni army’s spokesman, announced in a brief televised statement on Sunday that the missile force in the military had carried out a qualitative operation striking a military target of the Israeli enemy in the Jaffa area, south of Tel Aviv, in occupied Palestine.


/

Om det var russera eller israelera som leverte den missilen? Åpenbart, når man studerer vestlig propaganda's omgang med sanksjoner mot Iran for å supplere russera med missiler, at den kom fra Iran.

Med russisk teknologi? Ya' betcha.

“The operation was carried out with a new hypersonic ballistic missile that managed to reach its target, and the enemy’s defense systems failed to intercept and confront it,” Saree said.

“It crossed a distance of 2040 km in 11 and a half minutes, and caused a state of fear and panic among the Zionists, as more than two million Zionists headed to shelters for the first time in the history of the Israeli enemy.”


Om Hezbollah har mottatt slike missiler? Også ya' betcha. Amerikanske skuter bør følgelig holde seg utenfor skuddhold. Om det er langdistanse-missiler, så langt er det fra fastlandet til "utenfor skuddhold", at hangarskipenes funksjon er sterkt desimert (flyoppdrag fra hangarskip vil trenge mid-air re-fueling).

https://www.quora.com/How-many-miles-can-F-35-fly-without-refueling




gorwell

Endret 16:58 15.09.2024 av gorwell
gorwell
19:00
16.09.2024
#31722

https://tass.com/world/1843925
BEIRUT, September 16. /TASS/. Syrian President Bashar Assad received Russian Security Council Secretary Sergey Shoigu in Damascus, the Syrian Presidential Office said, adding that the sides discussed the perspectives of strengthening of the bilateral relations.

"The sides discussed matters related to international and regional security," the statement says.

According to the statement, "during the negotiations, both sides stated their wish for strengthening of the Syrian-Russian relations, which meets the interests of the two friendly states."


/

Flere hypersonics i kjømda. Til bruk mot både israelera som kommer inn over Syria og bomber landet, mot terrorister på USA's lønningsliste og mot amerikanske installasjoner i landet.

Vi kan håpe på at Syria-Tyrkia rapproachement er unnagjort. Med fortsatt noen mindre knuter på tråden, sett i lys Arab League/OIC diskusjoner og samtalestøtte fra Kina og Russland, disse knutene er nok ikke lengre gordiske.

gorwell

Endret 19:01 16.09.2024 av gorwell
OldNick
20:14
16.09.2024
#32660

Christian Borch, journalist of forfatter, pensjonert fra NRK, er ikke særlig imponert over Netanjahu-regjeringen og Isreals oppførsel i Gaza-konflikten.


Går knapt an å si noe grovere: «Dagens jøder oppfører seg som nazister»

Påstanden kommer fra historieprofessor Omer Bartov. Jeg forstår hva han mener.

Christian Borch, journalist og forfatter, Konikk i Norsk Debatt, Nettavisen.no
13.09.2024
gorwell
20:48
16.09.2024
#31723

Jeg mener å ha lest dette allerede. Yess, her:
https://steigan.no/2024/09/brutaliseringen-av-israel/

Hvor mye av teksten, utover den ikke-forpliktende strategisk usikkerhets-, foreløpig plausible deniability uttalelsen "jeg forstår hva han mener", som like gjerne kan være en ikke-forpliktende innrømmelse av at Borch faktisk kan tenke logisk, står denne Borch for selv?

Subsidiært konspirasjons-realistisk, kan Borch være hyret inn (som pensjonist som ikke trenger å være redd for karrieren) for å spre spre tostats løsnings følere utover til norske mediahorer og den gemene hop, om- og i arbeid for Moder Statskasse's foreløpig uoffisielle sinonist-negative (anti-semittiske) holdninger?

Cui bono og why now?

Har Bloomberg flagget bevegelse i sine synspunkter? Le Monde, Guardian, CNN, Kirken?

gorwell

Endret 21:00 16.09.2024 av gorwell
OldNick
18:45
17.09.2024
#32676

Er det Israel (Mossad/IDF/andre?) som står bak?

Hvis så, vil nok ikke Hizbollah la det gå upåaktet hen.


Flere tusen skadet: Aldri hørt om noe lignende

Dette sier ekspertene etter at et stort antall personsøkere eksploderte og skadet tusenvis av personer i Libanon.

Ola Haram, Isak L.P. Loe, Emma Bø, VG.no
17.09.2024



Dette har skjedd:
- Helseministeren i Libanon bekrefter til VG at minst 2 800 personer skadet, hvor 200 er kritisk, etter at personsøkere til Hizbollah-medlemmer begynte å eksplodere. Minst 8 personer er døde, blant annet en ung jente.
- Hizbollah skylder på Israel og sier de vil få «sin rettferdige straff».
- Israel har ikke kommentert og det er fortsatt en rekke ubesvarte spørsmål, blant annet hvordan dette kan ha skjedd.

mer på link

Endret 19:25 17.09.2024 av OldNick
Changes
19:05
17.09.2024
#32250


OldNick
19:59
17.09.2024
#32680

Eksperter analyserer hendelsene og hva som kan ha skjedd.

Men, ingen ser ut til å vite (enda)?

Det fremmes 2 hypoteser:

1. Li-ionabatteriet i personsøkeren kan ha blitt manipulert (hackes?) til å kortsluttes
2. Personsøkerne bærer en liten sprengladning som kan fjernstyres.


Eksperter om eksplosjonene: Tror batteriet i personsøkerne kan ha blitt hacket

Kommandersersjant Reinhardt Gudbrand Skøien ser for seg to muligheter for å få personsøkere til å eksplodere slik det har skjedd i Libanon tirsdag.

Kristian Elster, Eivind Molde, Ismail B. Akkan, Per-Ivar Kvalsvik, NRK.noJournalist
17.09.2024


Endret 19:59 17.09.2024 av OldNick
gorwell
20:25
17.09.2024
#31732

Sett bort fra eksploderings-mekanismen, så er spørsmålet:

Hvordan kunne israelerne vite at Hezbolla operatives hadde den eksploderende typen personsøker og "ingen andre" (at Hezbolla operatives hadde nettopp denne type personsøker, eller at israelera klarte å unngå at det daua et stort antall også collateral damage som hadde den)?

Merkelig sak.

gorwell

Endret 20:26 17.09.2024 av gorwell
Rune Hansen
20:38
17.09.2024
#11547

Hvis det er slik at de kan hacke et batteri i en personsøker til å eksplodere vil jeg tro at det er mange som bør legge vekk mobilen sin for godt på denne kloden. Med en mobil til øret er det bye bye ved et PANG.
Changes
21:13
17.09.2024
#32251


Changes
21:49
17.09.2024
#32253


dr. Stockman
08:40
18.09.2024
#23461

Hadde eksplosjonene vært kraftigere ville det betydd et voldsomt slag mot Hizbollah. Foreløpig ser det ut som effekten først og fremst har påført brukerne en viss skade, mens promiller har vært ekstra uheldige og omkommet. 8 av 2800 er 3,5 promille. Uansett godt gjort på så mange måter å få til noe slikt som dette. Hadde trodd at slikt bare skjer på film. Eksplosjonene måtte skje samtidig, og det måtte verken lekke ut eller bli oppdaget at noe hadde skjedd med telefonene.
Changes
08:53
18.09.2024
#32254


OldNick
10:22
18.09.2024
#32684

re. dr. Stockman #23461,

Vi har vel ikke oversikt over skadeomfanget enda?

Men, en permanent skadet person kan være en mye større belaatning for et samfunn enn en som har omkommet.

Veldig utspekulert gjennomført, hvis hypotesen om planting av sprengladninger i personsøkerne er korrekt.

Og veldig dårlig reklame for leverandørene av disse personsøkerne.

Spørs om vi noengang får vite hvordan det ble gjort?

Hisbollah og Iran bør nok stramme inn hvem som får tilgang til denne typen informasjon innad i sine organisasjoner, og samtidig intensivere søken etter israelske agenter innad i sine organisasjoner, slik at de kan elimineres. Det ser ut til stadig ut til å lekke sikker info fra begge tilbake til Mossad.




Et av bildene som har sirkulert på sosiale medier viser en personsøker av typen Gold Apollo AR924. Foto: Skjermdump/Telegram

Gold Apollo, Taiwan skal kun være merkevaren, produsenten skal være det ungarske selskapet BAC Consulting KFT som holder til i Budapest.


Hevder Israel plantet sprengstoff i tusenvis av personsøkere: Den mest sannsynlige teorien

Nesten 3 000 ble skadet og 9 drept da personsøkere brukt av Hizbollah-medlemmer detonerte på samme tid i Libanon tirsdag.

Oda E. Ottesen, Andreas Krantz, Birger K. Jåsund, NRK.no
18.09.2024


Endret 10:22 18.09.2024 av OldNick